Złoto w górę – chwilowe wahania czy początek trendu wzrostowego?

Złoto notuje bardzo dobre wyniki na rynku. W ostatnim tygodniu cena za uncję przekroczyła wartość 1300 dolarów. Czy wciąż obserwujemy wahania w trendzie bocznym czy może właśnie obserwujemy początek trendu wzrostowego?

Złoto podlegało silnej deprecjacji od wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Republikanin zapowiadający dużą podwyżkę podatków oraz liczne reformy gospodarcze sprawił, że wartość złota spadła do 1125 dolarów za uncję. Od tego momentu, złoto pozostawało w trendzie bocznym, a kursy wartości wahały się od 1200 do 1300 dolarów.

Ostatnie wydarzenia mogą mieć jednak istotny wpływ na dalsze losy wartości złota. Jedni wzrosty tłumaczą chwilowym napięciem dyplomatycznym na linii Stany Zjednoczone – Korea Północna. Drudzy twierdzą, że to wpływ spadków na Wall Street, co wymusza na inwestorach konieczność inwestowania w bezpieczne aktywa jakim jest złoto. Jeszcze inni są zdania, że obecna sytuacja wiąże się ze słabnąca pozycją Donalda Trumpa co znacznie utrudnia mu przeprowadzenie zapowiadanych reform. Niezależnie od przyczyn, złoto ponownie wzbiło się nad pułap 1300 dolarów.

Na razie jest jeszcze za wcześnie by spekulować, czy złoto znajdzie się w trendzie wzrostowym. Jeżeli tak by się stało, można oszacować, że uncja złota może być warta nawet 1400 dolarów. To dosyć prawdopodobne ze względu na nieopłacalne oprocentowanie lokat bankowych. Inwestorzy poszukują bezpiecznej, a zarazem bardziej opłacalnej alternatywy, a taką jest właśnie złoto.
Warto zatem obserwować dalszy rozwój sytuacji na rynku i bacznie śledzić wartość złota. Do końca tego roku może się jeszcze wiele wydarzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *