Rynek kryptowalut w 2018 roku – prognozy i spekulacje cenowe

Z okazji wejścia w Nowy Rok 2018 chcemy Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Wasze inwestycje zawsze będą zyskowne, a straty pojawiały się jak najrzadziej. Niech Wasze działania na rynku będą szczęśliwe i pomyślne. Przy okazji rozpoczynamy cykl kilku artykułów dotyczących rynku Forex. Dziś zajmiemy się rynkiem kryptowalut, natomiast w następnych dniach powiemy o towarach i surowcach, najważniejszych światowych walutach oraz akcjach giełdowych.

Opinie o kryptowalutach tradycyjnie podzielona. Utrzymany trend czy pęknięcie bańki?

W roku 2018 jedni wieszczą rekordowe wzrosty najważniejszych kryptowalut, inni natomiast przewidują, że wielka era sukcesów w zakresie walut cyfrowych zostanie zakończona. Jedni i drudzy mają silne argumenty na potwierdzenie swoich tez. Przeciwnicy kryptowalut powołują się nie tylko na spekulacyjny charakter rynku bez realnej wartości, ale także na rosnącą liczbę niedoświadczonych inwestorów, którzy stanowią duże zagrożenie dla rynku kryptowalut w momentach silnych spadków. O tym przekonaliśmy się zresztą doskonale pod koniec 2018 roku.

Osoby popierające kryptowaluty skłaniają się jednak, że rosnąca liczba inwestorów odpowiada koniunkturze i stanowi dużą szansę na kolejne wzrosty na rynku. Jednakże głównym argumentem przemawiającym za wzrostami jest aktywnie rozwijająca się branża blockchain, która podtrzyma kryptowaluty w trudnych momentach. I rzeczywiście, szacuje się, że technologia ta będzie w czołówce najważniejszych tematów innowacyjności w 2018 roku. To natomiast sprawia, że niezbędne do rozwoju blockchain kryptowaluty utrzymają wysoki poziom cen.

Najdroższe kryptowaluty na rynku – będą kolejne rekordy Bitcoina?

O tym jak bardzo spekulacyjny charakter mają kryptowaluty najlepiej świadczą prognozy na temat Bitcoina w 2018 roku. Mamy skrajnie pozytywne nastawienia mówiące o kolejnych rekordach oraz o przebiciu bariery 50 tysięcy dolarów! Wśród osób znających branże panuje jednak bardziej obiektywne i chłodne spojrzenie na sytuacje. Zdaniem większości, Bitcoin będzie balansował ceną w zakresie 15-22 tysięcy dolarów okazyjnie zbliżając się do wartości 25 tysięcy dolarów. Pesymiści wróżą natomiast załamanie rynku i spadki poniżej 10 tysięcy dolarów. W bardzo skrajnych i ciemnych przepowiedniach pojawia się nawet kwota 1000 dolarów.

Bitcoin stanowi swoisty punkt odniesienia dla innych kryptowalut. Dlatego w przypadku innych najdroższych walut cyfrowych takich jak DASH, Litecoin czy Ethereum również panuje stonowany optymizm. Zdaniem wielu ekspertów na uwagę zasługuje przede wszystkim ETH, które w pierwszym kwartale 2018 roku może po raz pierwszy osiągnąć wartość 1000 dolarów. Nieco mniej optymistyczne prognozy pojawiają się w przypadku Bitcoin Casha, który pod presją Bitcoina ma nie poradzić sobie z sytuacją rynkową i w najlepszym scenariuszu pozostać na aktualnym poziomie.

Rynek kryptowalut w 2018 roku – najciekawsze waluty na nadchodzący rok

Gdzie natomiast rynek kryptowalut w 2018 roku przyniesie największe zyski? Jest kilka kryptowalut, które mogą nas bardzo pozytywnie zaskoczyć w najbliższym czasie. Dwie z nich są doskonale znane. Chodzi oczywiście o waluty Ripple i IOTA. Pod względem ostatnich wyników, kryptowaluty te notowały bardzo wysokie zyski. Teraz wciąż są tanie co stanowi dobrą pozycję wyjściową dla inwestorów. W przypadku obu kryptowalut prognozowane są imponujące zyski i przebicie granicy kilkudziesięciu dolarów. Projekty te są wciąż bujnie rozwijane i posiadają silne wsparcie użytkowników.

Warto także obserwować kilka innych kryptowalut, które mogą zamieszać w roku 2018. Na uwagę zasługują przede wszystkim: Cardano (obecnie 0,75 dolara za token), NEM (obecnie 1,10 dolara za token), a także Stellar (obecnie 0,50 dolara za token). W przypadku tych trzech kryptowalut mówi się o przekroczeniu granicy 10 dolarów do końca 2018 roku.

Najlepsza propozycja giełdy kryptowalut na rok 2018

Nic nie zmienia się w przypadku najbardziej polecanej giełdy kryptowalut w Polsce. Jest nią oczywiście polska giełda BitBay. To jedna z nielicznych propozycji, w której użytkownicy mogą liczyć na polskojęzyczny serwis oraz obsługę waluty PLN. To z całą pewnością bardzo dobra opcja na wejście na rynek kryptowalut w 2018 roku. Jedyną wadą na ten moment jest dosyć uboga oferta walut cyfrowych, gdzie uwzględniono tylko najważniejsze z nich takie jak: Bicoin, BCC, Litecoin, Ethereum, Lisk oraz Dash. Twórcy serwisu zapowiadają jednak dodanie kolejnych kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *