Rola porażek w życiu inwestora

Strata nie jest niczym złym, jeżeli byliśmy na nią przygotowani. Jeżeli inwestujemy środki, które jesteśmy gotowi stracić, wszystko jest w porządku. Problemy zaczynają się jednak, gdy ktoś inwestuje pieniądze, a jego sytuacja życiowa nie pozwala mu ich stracić. Tak rozpoczynają się długi i liczne problemy finansowe, które są naturalnym wrogiem życia rodzinnego każdego człowieka. Jednakże, czy inwestor, który straci, może wynieść z tego naukę?

Oczywiście! Zyski notowane w każdych inwestycjach to wypadkowa wiedzy, umiejętności, informacji, dozy szczęścia oraz doświadczeń. Te ostatnie są kształtowane głównie przez porażki. Każdy człowiek, który potrafi wyciągać wnioski ze swoich błędów, dzięki stratom może stać się lepszym inwestorem i na przyszłość wystrzegać się podobnych błędów.

O tym przekonał się każdy inwestor. Nawet największych miliarderów, którzy w swoim życiu dorobili się fortuny na inwestycjach, spotykały kiedyś klęski. Wielu z nich twierdzi teraz, że to właśnie te klęski były najlepszą rzeczą jaka spotkała ich w karierze inwestora. Że to popełniane błędy i straty nauczyły ich odpowiedniego podejścia i wystrzegania się błędów.

Dlatego nie bójmy się porażek i strat na Forex. Zaakceptujmy je. To całkowicie naturalna rzecz, która każdego inwestora musi spotkać. Nie ma ludzi ze 100% skutecznością. A nawet gdyby byli, ciągłe sukcesy wywołałyby w nich euforię i świadomość bycia doskonałym. To najgorsze co może spotkać każdego inwestora i w prostej linii prowadzi do klęski. Każdy dobry inwestor ma świadomość swoich słabości i wad. Sztuką jest je dostrzegać i pracować nad nimi, tak aby zminimalizować ryzyko kolejnych strat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *