Recenzje kryptowalut – IOTA

IOTA (IOT) to nietypowa kryptowaluta, w której nie zachodzi zjawisko miningu. Wszystkie dostępne tokeny są obecne na rynku. Projekt ten powstał zainspirowany technologią blockchain. Nazwa pochodzi od technologii integralności danych oraz urządzeń przemysłowych w sieci: Internet of Things (IoT). To innowacyjny projekt, który bardzo szybko zdobył ogromną popularność inwestorów z całego świata. To również jedna z najlepiej prosperujących kryptowalut na rynku notująca w ostatnim czasie bardzo wysokie zyski. Zdaniem wieku, projekt ma szanse odnieść globalny sukces.

Opis kryptowaluty IOTA

IOTA powstała, dzięki globalnej współpracy oraz wsparciu finansowym inwestorów z całego świata. W skład twórców i deweloperów tej technologii zaliczamy: Davida Sonsteba, Dominika Schienera, Sergeya Ivancheglo, Per Linda, Dr Sargueia Popova, Dr. Carsten Stocker oraz Dr Navina Ramachndrana. W projekcie wzięło udział wielu innych ekspertów z zakresu Internetu rzeczy. IOTA jest zdecentralizowanym układem i pozwala na błyskawiczne płatności internetowe. To, co odróżnia projekt od innych najważniejszych kryptowalut to brak zjawiska miningu. Wszystkie tokeny były automatycznie dostępne na rynku. Nie mamy zatem bloków wydobycia, a także opłat transakcyjnych.

Sytuacja finansowa waluty cyfrowej IOTA

Waluta cyfrowa IOTA zadebiutowała na rynku pod koniec sierpnia 2017 roku. Jej wartość w momencie startu wynosiła około 80 centów. Początkowo kurs kryptowaluty spadał i mieścił się w przedziale 0,3 – 0,5 dolara. Intensywne zmiany przyszły wraz z grudniem, kiedy to większość najpopularniejszych kryptowalut zaczęła notować duże zyski. IOTA przekroczyła wartość 1 dolara i zaczęła piąć się w górę. W momencie szczytowym przypadającym na drugą połowę grudnia, wartość jednego tokena IOT osiągnęła poziom 5 dolarów. Aktualnie, po ostatniej fazie spadków na ryku, kryptowaluta utrzymuje kurs kupna powyżej 4 dolarów. Wielu ekspertów szacuje, że w perspektywie długoterminowej jest to jedna z najlepiej prosperujących propozycji dla inwestorów detalicznych.

Jak inwestować w kryptowalutę IOTA?

Tak jak już wspomnieliśmy, w przypadku kryptowaluty IOTA nie mamy do czynienia ze zjawiskiem miningu. Inwestorzy mogą zakupić kryptowalutę za pośrednictwem giełdy lub rynku Forex. Aktualnie większość osób jest zainteresowanych kupnem tej waluty cyfrowej ze względu na niską cenę. Jednocześnie, pozytywne prognozy finansowe zakładające wysokie zmiany wartości już w przyszłym roku zachęcają do inwestycji długoterminowych. Pamiętajmy jednak, że IOTA to bardzo młoda kryptowaluta będąca wciąż w fazie intensywnego rozwoju. Dlatego też, bardzo ciężko określić realną wartość jednego IOTA. Początek roku 2018 może zweryfikować siłę rynkową tej waluty.

Nasz komentarz na temat IOTA

Z całą pewnością mamy do czynienia z bardzo nietypową kryptowalutą. Inspiracja, która skłoniła autorów to stworzenia waluty cyfrowej z całą pewnością wskazuje, że nie jest to projekt nastawiony na zyski. Aktualnie trwa intensywna faza dalszego rozwoju projektu IOTA, a efekty tej pracy poznamy już niedługo. Na ten moment, realna wartość kryptowaluty jest nie do oceny, ponieważ największy wpływa na zmiany wartości ceny mają na ten moment nastawienia inwestorów. Na fali wzrostów większości kryptowalut zyskała także IOTA zwiększająca swą wartość o kilkaset procent w przeciągu jednego miesiąca. Jednak pierwszy kwartał 2018 roku udzieli nam wielu odpowiedzi dotyczących dalszej wartości całego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *