Recenzja E-Toro – a gdyby tak ktoś zainwestował za nas?

Nie każdy człowiek dysponuje rozwiniętym umysłem analitycznym. Część osób to zagorzali humaniści, którzy z najwyższym przejawem niechęci wspominają lata szkolne i lekcje z przedmiotów ścisłych takich jak matematyka czy fizyka. Analizowanie rynku Forex wymaga dużej wiedzy, to nie ulega wątpliwości. Skuteczne czytanie wykresów oraz wskaźników finansowych w praktyce nie jest rzeczą trudną, ale niektórzy zwyczajnie nie chcą tracić czasu na naukę bardzo trudnych i wymagających zagadnień. A pozycje na ten temat zazwyczaj są bardzo obszerne. Od 400 stron w górę.

Czy istnieje zatem skuteczne rozwiązanie tego dylematu? Oczywiście! Choć każdy powinien we własnym sumieniu rozsądzić, czy rzeczywiście jest to dobre posunięcie. Istnieje bowiem możliwość bazowania na wiedzy i umiejętnościach innych traderów. Umożliwia to sieć E-Toro, która jednoczy inwestorów z całego świata i umożliwia podglądanie ich dokonań. Możemy bez przeszkód zobaczyć stan portfela inwestycyjnego dowolnego tradera zarejestrowanego w programie. A co za tym idzie, możemy skopiować jego transakcje ufając, że mamy do czynienia ze skutecznym inwestorem.

E-Toro w bardzo prosty sposób umożliwia szukanie dowolnych inwestorów w zależności od tego, na jakich inwestycjach nam zależy. Powinniśmy jednak pamiętać o kilku najważniejszych czynnikach, które powinny nam przyświecać przy wyborze właściwego inwestora, którego dokonania chcemy skopiować. Według nas powinno to być pięć podstawowych kryteriów.

  1. Okres czasu w którym inwestor dokonuje transakcji na E-Toro

Bardzo szybko natrafimy na inwestorów, którzy osiągnęli znakomite wyniki w ostatnich dniach. Jednakże, może to być przypadek, który nie ma wiele wspólnego z ich realnymi umiejętnościami. Dlatego też, powinniśmy szukać inwestorów, których okres przynależności do sieci E-Toro wynosi przynajmniej rok czasu.

  1. Rodzaj instrumentów finansowych

Równie ważną kwestię stanowią instrumenty finansowe, które wybiera inwestor. Muszą spełniać dwa kryteria: Mieścić się w przedziale cenowym, który umożliwia nam zainwestowanie w dany instrument. Oraz drugie kryterium: instrumenty stabilne. W sieci znajdziemy mnóstwo inwestorów, którzy bogacą się na kryptowalutach. Pamiętajmy jednak, że waluty cyfrowe nie należą do najstabilniejszych instrumentów finansowych.

  1. Stopień ryzyka

E-Toro umożliwia nam sprawdzenie stopnia ryzyka podejmowanego przez inwestora. To bardzo ważne, aby wybrać kogoś, kto preferuje bardzo bezpieczny styl inwestycji. Pamiętajmy, że bazujemy na wiedzy NIEZNANEJ nam osoby. Dlatego też, kopiowanie ryzykownych transakcji za duże kwoty z całą pewnością nie jest najlepszym pomysłem.

  1. Wielkość spadków

W ten sposób możemy sprawdzić najgorsze okresy danego inwestora. Na rynku nie zawsze da się wygrywać i trafiać wyłącznie w udane inwestycje. Nie ma osób nieomylnych. Możemy jednak przekonać się, że niektórzy są w stanie tracić bardzo mało na nieudanych inwestycjach. Możemy sprawdzić dzienny oraz tygodniowy największy spadek w historii transakcji inwestora.

  1. Aktywność danego inwestora

E-Toro zrzesza inwestorów preferujących wszystkie trzy rodzaje tradingu: Day-Trading, Swing Trading oraz Long Term Trading. W zależności od tego czy chcemy zarabiać pasywnie w skali kilku lat, czy być aktywnym inwestorem zarabiającym na życie w ten właśnie sposób, szukamy odpowiedniego kandydata, którego działania skopiujemy w swoich inwestycjach.

Należy dodać, że E-Toro nie jest wyszukiwarką inwestorów czy miejscem przeznaczonym do śledzenia poczynań innych. To sieć transakcyjna poprzez którą możemy dokonywać realnych inwestycji. Zakładając konto na E-Toro i wpłacając środki, mamy możliwość prostego skopiowania transakcji innych inwestorów przy pomocy jednego kliknięcia. Serwis umożliwia nam również wykorzystanie dźwigni finansowej x400.

Czym różni się E-Toro od innych brokerów? Nie wymaga platformy transakcyjnej. Wszystkie działania podejmujemy za pośrednictwem serwisu internetowego, który jest bardzo czytelny i przejrzysty. Początkujący gracze mają możliwość wykorzystania konta demo by szybciej nauczyć się korzystać z serwisu. Jednakże najważniejszą różnicą, o której w zasadzie opisuje całość recenzji, jest możliwość śledzenia i kopiowania działań innych inwestorów. Rynki są czynne przez 24h na dobę przez cały tydzień.

Jako wady serwisu E-Toto wymienimy przede wszystkim: Brak polskiej waluty i konieczność inwestowania przy pomocy waluty dolara amerykańskiego, prowizje, a także opłaty za dokonywanie wypłat z konta. Jednakże nie są to wady, które obniżają wysoką jakość i ocenę, jaką możemy przyznać temu brokerowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *