Przewidywania wobec dolara sprawdziły się

W piątek pisaliśmy na temat huraganu Irma, który pustoszył Karaiby i zbliżał się do wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Wspominaliśmy, że może on pogorszyć i tak nienajlepszą sytuację dolara. Przewidywania okazała się prawdziwe, dolar zanotował kolejny spadek i osiągnął próg najniższy od trzech lat – jego wartość w Polsce spadła do 3,52 PLN.

Choć siła huraganu stopniowo słabnie, wciąż jest on bardzo groźny, co skutkuje kolejnymi spadkami dolara amerykańskiego. Okres ostatniego roku to stopniowe osłabianie dolara, który znajduje się w trendzie spadkowym. Wybór Donalda Trumpa na prezydenta, zagrożenie ze strony Korei Północnej, teraz huragan, który wciąż zagraża wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Dodatkowo, dzisiaj obchodzimy 16 rocznicę wielkiej tragedii, która odmieniła cały świat. Mowa oczywiście o atakach terrorystycznych, które doprowadziły do zawalenia się jednej z wizytówek Stanów Zjednoczonych – dwóch wież World Trade Center. Choć mijają kolejne lata, w pierwszej połowie września każdego roku obserwujemy mniej istotne spadki dolara amerykańskiego w tym okresie. Miejmy nadzieję, że zdecydowanie mniejsze szkody wyrządzi huragan Irma.

Stany Zjednoczone już teraz tracą olbrzymie pieniądze, a wszystko za sprawą pomocy humanitarnej, którą aktywnie niesie amerykańska flota Karaibom. Okręty US Navy dostarczają prowiant i narzędzia niezbędne do sprzątnięcia szkód wyrządzonych przez huragan. Pomagają także w ewakuacji najbardziej zniszczonych obszarów, na których dalsze życie na ten moment jest niemożliwe.

Analitycy przewidują, że kolejne dni będą oznaczały następne spadki dla dolara amerykańskiego, który w tym tygodniu może spaść do wartości poniżej 3,50 PLN. Tym samym umacniają się te pary walutowe, w której dolar amerykański występuje jako waluta bazowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *