Przegląd rynku na drugą połowę września

Dziś zajmiemy się omówieniem podstawowych zmian wartości, które mogą mieć miejsce w najbliższych dwóch tygodniach na rynku Forex. Słabnie polska waluta, dolar amerykański może odżyć, rynki na Wall Street rekordowo zwyżkują. Powiemy także o innych aktywach, które mogą się okazać bardzo interesujące w nadchodzących dniach.

Polska waluta słabnie

Rząd Beaty Szydło został wezwany przez Komisję Europejską do złożenia wyjaśnień w związku z planowanymi reformami sądownictwa. Unia Europejska grozi Polsce kolejnym sankcjom, jeśli rządzący nie przestaną dążyć do, zdaniem Unii, ograniczenia demokracji w naszym kraju. Zawirowania polityczne nie pozostają obojętne na złotówce, które w najbliższych dniach najprawdopodobniej osłabi swoją pozycję.

Rynki Wall Street zwyżkują

Dolar amerykański w dołku, Korea Północna straszy rakietami nuklearnymi, kataklizm zwany Irmą przetoczył się po wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Mimo na, na  giełdzie w Wall Street panują niezwykle radosne nastroje, które są spowodowane ostatnimi, rekordowymi wzrostami indeksów. To dość niespodziewane, że przy tak niesprzyjającym klimacie gospodarczo-politycznym inwestorzy nie obawiają się indeksów giełdowych.

Korekta dolara amerykańskiego

Gwałtowne spadki dolara spowodowane wydarzeniami, o których pisaliśmy w powyższym akapicie, w końcu musiały się skończyć. Coraz większa liczba inwestorów i traderów stwierdziła, że cena dolara amerykańskiego jest wystarczająco atrakcyjna aby go nabyć. Aktualnie na rynku trwają delikatne wzrosty dolara, które są korektą dla ostatnich spadków.

Para walutowa EUR/PLN opłacalna

Reforma sądownictwa w Polsce, a także kolejne groźny ze strony Unii Europejskiej, która może wystosować kolejne sankcje wobec naszego kraju, sprawia, że wartość pary walutowej EUR/PLN z dnia na dzień się umacnia. Wydaje się, że w najbliższym czasie sytuacja nie ulegnie zmianom i będziemy obserwować kolejne wzrosty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *