Pozycja obowiązkowa do przeczytania

Jeżeli na poważnie myślisz o inwestowaniu i chcesz by była to nie tylko forma oszczędzania, ale także zarobków, książka, którą Ci dzisiaj polecam jest obowiązkową pozycją każdego inwestora. Choć nie jest to książka o rynkach Forex. Autor bardziej odnosi się w niej do inwestycji giełdowych. Jednakże książka zawiera wszystkie najważniejsze rzeczy, które każdy inwestor musi wiedzieć.

Co to za książka? Inteligentny Inwestor autorstwa Benjamina Grahama. Pierwsze wydanie tej książki to rok… 1949! Znajdziemy tam wiele informacji na temat wielkiego kryzysu z okresu 1929-1933. Książka w ówczesnym wydaniu została jednak wzbogacona o wprowadzenie i komentarze Warrena Buffetta. Jednego z najlepszych inwestorów w historii. Buffett, mający dzisiaj 86 lat, na giełdzie przeżył praktycznie wszystko. Jego obecny majątek szacuje się obecnie na ponad 75 miliardów dolarów.

Inteligentny Inwestor to książka, która w kręgu finansjery często nazywana jest Biblią Inwestorów. Znajdziemy tam podstawowe strategie ograniczania ryzyka strat, a także sposoby na przewidywanie przyszłych wydarzeń na rynku na podstawie analizy fundamentalnej i technicznej. I choć książka do cienkich nie należy, bo liczy 535 stron, zaręczam Ci, że nie będziesz się nudził. Jest ona napisana w bardzo zrozumiały sposób. Co więcej, zawiera słownik ze wszystkimi pojęciami, które inwestor znać powinien. To co czyni tę książkę ciekawą są prawdziwe przykłady inwestorów, którzy albo dużo zyskali, albo dużo stracili. Na podstawie tych prawdziwych historii czytamy później, co warto naśladować, a czego kategorycznie unikać.

Kiedy dostałem tę książkę od przyjaciela miałem 15 lat. Jej grubość przerażała. Naprawdę. Ostatecznie całą zawartość pochłonąłem w niecały tydzień. Cały weekend siedziałem zaczytany w Inteligentnym Inwestorze, a po skończeniu czytania wiedziałem, że ten czas był niesamowicie pożyteczny, ponieważ dowiedziałem się wszystkiego co każdy inwestor powinien wiedzieć już na samym początku swojej przygody w świecie inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *