Ostrzegamy przed niesprawdzonymi stronami Forex

W dniu wczorajszy, francuska komisja nadzoru finansowego Autorite des marches financiers (AMF) opublikowała wczoraj czarną listę, na których znalazło się pięciu brokerów, którzy zdaniem komisji świadczą usługi na rzecz klientów z Francji nie mając ku temu żadnych praw oraz licencji do prowadzenia działalności brokerskiej. Jest to oczywiście poważne naruszenie, które może świadczyć o niezbyt uczciwych zamiarach wymienionych brokerów.

Na liście znalazło się pięciu brokerów:

1875 Finance Invest

London B Capital

Globe and Co LTD

Startmarkets

CBRE-Securityplace

Oczywiście postanowiliśmy sprawdzić wspomniane strony internetowe, aby ocenić wiarygodność tych serwisów. To co przede wszystkim przykuwa uwagę, to brak wiarygodnych licencji otrzymanych przez komisje nadzoru, która mogłaby regulować działalność danego brokera w kraju. Oczywiście, nie musi to być licencja każdej krajowej komisji. Na ten przykład, wielu brokerów działających na polskim rynku nie posiada licencji polskiej komisji nadzoru, ale ich działalność jest regulowana przez międzynarodowe komisje, które zezwalają na prowadzenie tego typu usług.

Im dalej w las, tym coraz więcej podejrzeń w kierunku wspomnianych stron. Formuła regulaminu pozostawia wiele do życzenia i nie wspomina o kilku istotnych kwestiach. Możliwość rejestracji w serwisie mają obywatele Polski, pomimo braku odpowiednich licencji brokera, czyli sytuacja analogiczne do tej we Francji. Wygląd serwisów także nie zachwyca, a wiemy, że brokerzy dokładają wszelkich starań aby ich strony kusiły potencjalnych klientów profesjonalnym wyglądem.

W świecie dużych pieniędzy nie brakuje oszustów. Oczywiście nie twierdzimy, że wspomniani powyżej brokerzy to tak naprawdę oszuści, którzy chcą wyłudzić pieniądze, ponieważ póki co nie mamy ku temu żadnych dowodów. Jednakże, w pełni zgadzamy się z francuską komisją nadzoru, że działalność tych brokerów co najmniej budzi pewne wątpliwości i lepiej wybrać jeden z serwisów, który posiada wszelkie potrzebne licencje. Polecane serwisy najdziecie na naszej stronie internetowej w dziale „recenzje”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *