Opcje binarne zakazane w Kanadzie

Fatalna wiadomość dla wszystkich obywateli Kanady oraz osób mieszkających tam na stałe. Komisja Nadzoru Finansowego, Canadian Securities Administrators (CSA) uznała, że opcje binarne są nielegalne i ze skutkiem natychmiastowym wprowadziła zakaz reklamowania, prowadzenia usług, a także korzystania z serwisów brokerskich umożliwiających handel opcjami binarnymi. Jest to niezwykle zaskakująca informacja, dla której ciężko znaleźć uzasadnienie, ponieważ słowa dyrektora komisji, Louisa Morisseta (pan na zdjęciu) nas nie przekonują.

Dyrektor CSA twierdzi, że: „Na rynku opcji binarnych dochodzi do wielu naruszeń oraz przestępstw. Poprzez zdelegalizowanie rynku, CSA podejmuje próbę zwalczenia nieuczciwej działalności przedsiębiorstw finansowych i dba o dobro swoich obywateli. Opcje binarne nie są odpowiednim typem produktów dla inwestorów detalicznych ze względu na bardzo duże ryzyko”.

Innymi słowy, opcje binarne zostały zrównane do hazardu. To co najmniej zdumiewająca opinia, która zaprzecza wszystkim technikom analiz, które opierają się na zasadach matematycznych. Oczywiście, bardzo wiele osób inwestuje na rynku nie posiadając odpowiedniej wiedzy, ale czy jest to wystarczający powód by odbierać możliwość inwestycji w opcje binarne osobom, które takową wiedzę posiadają i potrafią wykorzystać?

Co ciekawe, Komisja chce uchronić swoich obywateli przed hazardem. Z tych samych przyczyn, w Kanadzie nielegalne są zakłady bukmacherskie… po za jednym wyjątkiem. Bukmacherem, który jest zarządzany przez państwo. Jak widać, hazard nie jest taki zły, jeżeli zyski z niego wpadają do skarbu państwa. Warto dodać, że w Kanadzie każdy region jest regulowany przez odrębną komisję nadzoru finansowego, a zatem, regulacja CSA nie obejmie całego terytorium Kanady, dopóki inne komisje nie wezmą przykładu i nie wprowadzą takiego zakazu. Zważając jednak, ze komisje ściśle ze sobą współpracują, zakaz w całej Kanadzie jest tylko kwestią czasu.

Czy wszystkie opcje binarne w kanadzie zostały zakazane? Nie do końca. Nielegalne zostały uznane wszystkie opcje z czasem zapadalności mniejszym niż 30 dni. Jednakże, nie daje to większego pola manewru, ponieważ jak doskonale wiemy, zdecydowana większość opcji binarnych dotyczy inwestycji krótkoterminowych. Wiodące są warianty 30 i 60 sekundowe. Czy definitywny zakaz opcji binarnych w państwie demokratycznym jest jedynym możliwym rozwiązaniem? A może dużo lepszym wyjściem byłoby zorganizowanie kampanii edukacyjnych, które miałyby na celu uświadomienie ludziom ryzyka obecnego w opcjach binarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *