Nowa kryptowaluta na horyzoncie

UBS czyli szwajcarskie przedsiębiorstwo finansowe do spółki z sześcioma europejskimi bankami postanowiło stworzyć cyfrowy system gotówkowy, który pozwalałby użytkownikom wykorzystywać technologię blockchain przy wszelkich transferach gotówki oraz transakcjach cyfrowych. System ten ma za zadanie przechowywać wszystkie dane o transakcjach w formie jednej, wspólnej księgi rachunkowej rozproszonej w całym Internecie. System ten po pierwsze pozwoliłby usprawnić usługi bankowe, a po drugie, zwiększyć bezpieczeństwo transakcji. Autorzy blockchain twierdzą, że system ten jest absolutnie nie do złamania.

Co więcej, współpraca UBS z bankami obejmuje również stworzenie nowej kryptowaluty Utility Settlement Coin. To świadczy o ogromnym potencjale tkwiącym w tego typu transakcjach i skłania do przemyśleń nad inwestycjami w kryptowaluty na rynku Forex. Nowa waluta USC ma być środkiem zastępczym dla największych walut banków centralnych. Do projektu UBS dołączyły instytucje: Barclays, Canadian Imperial Bank od Commerce, Credit Suisse, HSBC, State Street oraz MUFG. Analitycy szacują, że nowa kryptowaluta może się pojawić jeszcze w 2018 roku.

Wymaga to oczywiście długotrwałych negocjacji z bankami centralnymi, a także zdobycia środków finansowych, które pozwolą dokończyć projekt, który zapoczątkowany został jeszcze w 2015 roku. W odróżnieniu od innych kryptowalut, USC byłaby walutą w pełni wymienialną, posiadającą swój odpowiednik pośród walut tradycyjnych. Takiego zabezpieczenie nie ma nawet Bitcoin, choć jak wiadomo, sprzedaż tej kryptowaluty jest możliwa za ogromne kwoty. Aktualnie, 1 Bitcoin jest warty aż 4800 dolarów. Warto wspomnieć, że ten imponujący wzrost trwa już od trzech miesięcy, kiedy wartość waluty skoczyła o 100%!

Wydaje się zatem, że w zależności od nakładu nowej kryptowaluty USC, jej wartość również może w przeciągu kilku lat osiągnąć niesamowite rezultaty. O ile oczywiście USB i spółce uda się doprowadzić ambitny projekt do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *