Notujemy silny spadek wartości ropy

Nie do końca wiadomo, co wpłynęło na ostatnie zmiany w wartości ceny ropy naftowej. Wiemy jednak, że w poniedziałkowe popołudnie cena za baryłkę ropy naftowej wynosiła około 52,20 dolarów za baryłkę. Później cena gwałtownie spadła nawet do granicy 51,15 dolarów za baryłkę. Prez ostatnie dwa dni ropa znajduje się w trendzie bocznym i rzadko wykracza po za granice 51,60.

Dziś od rana obserwujemy kolejny spadek, który może się skończyć nawet poniżej wartości 51 dolarów. W tym roku wartość ropy zaskakuje nas bardzo często. Jej cena dwukrotnie potrafiła spadać poniżej wartości 44 dolarów. W przypadku trendów wzrostowych, było blisko do przekroczenia bariery 60 dolarów.

Wiemy doskonale, że zważając na specyfikę tego aktywa, ropa jest bardzo wrażliwa na wszelkie wydarzenia gospodarcze i polityczne. Ogólnie rzecz biorąc, ciężko jest znaleźć odpowiedni moment na zakup ropy. W tym momencie, gdy cena waha się w przedziale 51-52 dolarów, z całą pewnością należy się wstrzymać z dalszymi krokami. Znajdujemy się obecnie w środku pomiędzy szczytowymi wartościami ropy w ostatnich 12 miesiącach, czyli od granicy 44 dolarów do 59 dolarów.

Wydaje się, że tym razem trend zniżkowy może się utrzymać przynajmniej do końca września. Wartość ropy może spaść poniżej 50 dolarów, a wtedy będzie to klarowny sygnał, że jest to aktywo, w które warto zainwestować. Zwykle, ceny ropy zwyżkują w okresie zimowym. Warto podkreślić, że wartość 50 dolarów za baryłkę to cena, do której ropa spadła w 2015 roku w trakcie długotrwałego trendu spadkowego z granicy 112 dolarów.

Analitycy szacują, że niezależnie od krótkotrwałych wahań na rynku, ropa jest w tym momencie niedowartościowana i wcześniej czy później jej cena ponownie zacznie rosnąć do poziomy 100 dolarów za baryłkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *