Nadchodzą problemy dla Bitcoina?

Zła wiadomość dla wszystkich osób interesujących się handlem kryptowalutami. Pojawiło się istotne ryzyko, że już niedługo w Chinach pojawi się zakaz handlu na zagranicznych rynkach. Azjatycki kraj stanowi bardzo ważną część rynku kryptowalut i takowy zakaz może skutkować bardzo poważnymi stratami. Jednakże czy Chiny rzeczywiście zdecydują się na taki krok? Wszystko wyjaśnią najbliższe miesiące. Jak na razie dysponujemy jedynie raportem z obrad na których spotkali się reprezentacji Bitcoina oraz People Bank of China.

Ludowy Bank Chiński robi wszystko aby uchronić rodzimy rozwój inwestycji. Nie może to dziwić, Chiny są największym eksporterem towarów na świecie. Kraj czerpie zyski w wysokości prawie 2,5 biliona dolarów na samym eksporcie. Co przy niskich kosztach produkcji, a także niezbyt chwalebną polityką pracowniczą, która zezwala na wyzysk, stanowi kosmiczny wynik. Ostatnio, Chiny wprowadziły definitywny zakaz ICO czyli Initial Coin Offering.

Teraz, po spotkaniu Ludowego Banku Chińskiego z przedstawicielami Bitcoina dysponujemy raportem, z którego wynika, że w kraju planowany jest kolejny zakaz. Tym razem handlu kryptowalutami. Byłaby to ogromna strata dla rynku, która mogłaby spowodować spore spadki wartości. Jednakże, nie ma co przesadzać ze zbytnią paniką. Bitcoin jest wystarczająco popularny w innych krajach, aby móc utrzymać się na bardzo wysokim poziomie. Jednakże, czy przy jego efektownych wzrostach wartość nie osiągnie niedługo absolutnego maksimum?

Wczoraj wartość Bitcoina przekroczyła próg 4 tysięcy dolarów. Dzisiaj obserwujemy spadki. Nie jest to jednak spowodowane poprzez obrady PBoC i Bitcoina. Zważając na linię korekty, spadki po wczorajszych wzrostach były niemalże pewne. Wszyscy zastanawiają się, gdzie jest granica, jaką Bitcoin może osiągnąć. Wiemy jedno, niektórzy zrobili niesamowity biznes. Jeszcze kilka lat temu ludzie kupowali jednego Bitcoina za 100 dolarów. Teraz wartość kryptowaluty wzrosła o 4000%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *