Na czym polega strategia byka

Dziś pierwsza z dwóch najważniejszych strategii inwestowania w opcje binarne. Zaczniemy od wzrostowego trendu Bull Market, czyli strategii byka. Jutro natomiast pojawi się wpis na temat Bear Market czyli sytuacji odwrotnej, gdy trend jest zniżkowy.

Wyróżniamy dwie formy inwestowania z wykorzystaniem trendu wzrostowego. Pierwszą z nich jest opcja kupna (Call Bull Spread), a drugą opcja sprzedaży (Put Bull Spread). Zacznijmy od opcji sprzedaży.

Najprościej rzecz ujmując, zasadę można nazwać tanim kupowaniem i droższym sprzedawaniem. Strategia polega na jednoczesnym nabyciu opcji kupna, oraz sprzedaży tego samego aktywa po wyższej cenie. Gdy cena opcji kupna zmniejsza się, rośnie nasza docelowa cena wykonania, dzięki czemu notujemy określony zysk. Strategia wymaga wkładu początkowego, który jest różnicą między ceną opcji kupna, a premią za wystawienie opcji.

Natomiast opcja sprzedaży opiera się na jednoczesnym wystawieniu opcji sprzedaży i kupnie opcji sprzedaży po niższej cenie wykonania. W odróżnieniu od Call Bull Spread tutaj nie potrzebujemy wkładu własnego, ponieważ premia otrzymana z wystawionej opcji jest wyższa niż zakup opcji sprzedaży. Wraz ze wzrostem wykonania rośnie cena opcji sprzedaży, dzięki czemu wartość opcji wystawionej jest wyższa.

Obie te strategie wymagają odpowiedniej analizy technicznej, która pozwoli nam najpierw określić trend wzrostowy na rynku. Bardzo ważny jest również czas, w którym trend się utrzyma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *