Mieć dużo miedzi – wartość metalu rośnie

Utrzymuje się trend wzrostowy w przypadku surowców przemysłowych, szczególnie metali. Warto o tym pamiętać, szczególnie, że niektórzy brokerzy Forex dają nam możliwość zainwestowania w surowce. Tona miedzi w ostatnim tygodniu wzrosła do ceny 6,411 dolarów.

Analitycy przewidują kolejne wzrosty, jednak należy zachować dużą ostrożność. Ostatnie raporty z Chin nie są już bowiem tak optymistyczne. Okazuje się, że wczoraj spadła wartość innego metalu przemysłowego – aluminium. I to o prawie 1%.

Optymizm analityków pomimo niekorzystnych wieści z Chin nie spada. Twierdzą oni bowiem, że presja popytu na miedź, może utrzymać trend wzrostowy w najbliższych miesiącach. Dzisiejsze notowania pokazują jednak, że raporty z Chin zazwyczaj się sprawdzają.

W dniu dzisiejszym wartość miedzi spadła o -0,65% do ceny 6,363 dolarów. Początek dnia wskazywał, że trend wzrostowy wciąż się utrzymuje, bowiem jeszcze około godziny 13 wartość tony miedzi wynosiła 6,427 dolarów. Przed 15 nastąpił jednak gwałtowny spadek, który utrzymał się do końca dnia. Wzrosła jednak cena aluminium. Wzrost o 1,17% do wartości 2,049 dolarów. Na rynku wciąż jest zatem stabilnie jeżeli chodzi o metale przemysłowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *