Kryptowaluty Recenzje – Ripple

Ripple (XRP) to z całą pewnością jest to jedna z najbardziej zaskakujących i nietypowych kryptowalut. Przede wszystkim, jej założycielami są osoby związane z branżą internetową oraz światem finansów. W skład zespołu wchodzą: Brad Garlinghouse, Asheesh Birla, Patrick Griffin, Kannan, Brynly Llyr, Monica Long, John Mitchell, Antoinette O’Gorman, David Schwartz, Stefan Thomas, Marcus Treacher oraz Ron Will. To jedna z największych kryptowalut dostępnych na rynku, która wzbudza spore kontrowersje wśród inwestorów. W teorii, Ripple jest otwartym system płatniczym. W praktyce głównie korzystają z niego banki, a to oznacza, że kryptowaluta jest mocno wspierana przez świat finansjery. Z tego względu, użytkownicy uważają, że nie jest to do końca zdecentralizowana kryptowaluta.

Opis kryptowaluty Ripple

Waluta powstała głównie na potrzeby banków, ale mogą z niej korzystać także użytkownicy detaliczni. Aktualnie, waluta nie nadaje się do miningu bowiem jej ilość określa się na 100 miliardów. Wydobyte zostało już 99,9% tokenów. Głównym założeniem było stworzenie niezależnej metody płatności, którą można byłoby stosować w trakcie trudności z określeniem wiarygodnego kursu walut standardowych. Z tego względu, stanowi dobrą alternatywę dla przelewów typu SEPA oraz SWIFT. Co ciekawe, w gronie inwestorów pokładających spore fundusze w walutę cyfrową Ripple są tak znane marki jak Santander InnoVentures, CME Group czy Google ventures. Zdaniem wielu, jest to świetna lokata kapitału w perspektywie długoterminowej.

Sytuacja finansowa Ripple

Przez bardzo długi okres czasu Ripple był bardzo stabilną kryptowalutą utrzymującą się w przedziale cenowym 0,15 – 0,30 dolara. Jednakże w grudniu wartość cyfrowej waluty po raz pierwszy przekroczyła próg 1 dolara. Zadaniem wielu inwestorów, wsparcie banków oraz dużych koncernów jest doskonałą propozycją inwestycji długoterminowej. Co więcej, ilość kryptowaluty jest jasno określona, a zdecydowana większość tokenów została wydobyta. Dzięki temu, sytuacja jest w pełni klarowna i nie będzie ulegać dużym zmianom. Wszelkie prognozy dotyczące Ripple są bardzo pozytywne i zakładają wysokie wzrosty już w przyszłym roku. Zdaniem niektórych inwestorów, do końca roku 2018 wartość kryptowaluty może wynieść nawet 5 dolarów. Bardziej prawdopodobne są jednak mniejsze wzrosty do granicy 2,50 – 3 dolarów.

Jak inwestować w Ripple?

Tak jak już powiedzieliśmy, zdecydowana większość kryptowaluty, bo ponad 99,9% kapitału jest dostępna w obrocie. Dlatego też, ta cyfrowa waluta nie nadaje się do miningu. Jest jednak ciekawą propozycją dla wszystkich inwestorów stawiających na duże zyski w perspektywie długoterminowej. Wszelkie prognozy finansowe są dla waluty Ripple bardzo korzystne. O sile tego instrumentu finansowego mogą świadczyć duże inwestycje ze strony znanych koncernów. Niska cena waluty pozwala zainwestować nawet początkującym inwestorom przy niskim ryzyku dużych strat o ile oczywiście nie korzystamy z wysokiej dźwigni finansowej.

Nasz komentarz na temat Ripple

Z całą pewnością mamy do czynienia z bardzo nietypową kryptowalutą, która w niedalekiej przyszłości może sporo namieszać na rynku. Wsparcie banków oraz dużych inwestorów świadczy o stabilności i bezpieczeństwie w perspektywie długoterminowej. Popularność kryptowalucie przyniosły przede wszystkim grudniowe wzrosty z wartości 0,25 dolara do przekroczenia bariery 1 dolara amerykańskiego. Warto obserwować kolejne zmiany rynkowe i rozważyć otwarcie w korzystnym momencie pozycji długoterminowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *