Kryptowaluty Recenzje – Ethereum

Ethereum (ETH) pochodzi od słowa eter. To substancja czysto hipotetyczna, w której swobodnie mogą się rozchodzić fale elektromagnetyczne. Jej założycielem jest rosyjski programista Vitalika Buterina i zadebiutowało w lipcu w roku 2013. Jednakże za stworzeniem globalnej sieci płatności bezgotówkowej stoi szwajcarska firma Ethereum Switzerland GmBH. Co ciekawe, do zbudowania sieci fundusze zbierano za pośrednictwem crowdfundingu poprzez oferowanie pierwszych tokenów Ethereum. Kryptowaluta otworzyła sieć blockchain dwa lata po debiucie ETH.

Opis kryptowaluty Ethereum

Na ten moment, kryptowaluta jest rozdzielona na Ethereum oraz Ethereum Classic (ETC). To efekt braku porozumienia pomiędzy użytkownikami sieci. Lepiej na tym rozdziale wyszła oczywiście waluta bazowa ETH, która posiada więcej możliwości oraz jest znacznie więcej warta. Kryptowaluta jest mocno związana z technologią błyskawicznych kontraktów chronionych Blockchain. Płatności są udostępniane w sieci peer-to-peer co oznacza, że waluta cyfrowa jest zdecentralizowana i nie posiada nadzoru finansowego. Użytkownicy wykorzystujący Ethereum funkcjonują w otwartej sieci Ethereum Virtual Machine. Na ten moment, jest to jedna z droższych kryptowalut na rynku.

Kryptowaluta Ethereum – sytuacja finansowa

Duże ryzyko inwestycyjne stwarza brak ograniczeń w zakresie maksymalnej ilości monet. To znaczy, że Ethereum wymyka się spod klasycznych praw rynku opartych na zapotrzebowaniu oraz podaży. Na ten moment wydobyto aż 92 miliony tokenów rozdzielonych na blisko 4 miliony bloków. Nagroda za jeden blok wynosi 5 ETH. Choć maksymalna ilość monet Ethereum nie jest znana, użytkownicy sieci określili limit do 230 milionów, co oznacza, że nawet połowa dostępnej kryptowaluty nie została jeszcze wykopana. To oczywiście doskonała okazja dla minerów, którzy dostrzegają tu ogromny potencjał zysków dzięki bardziej rozbudowanym koparkom. Kapitalizacja Ethereum wynosi obecnie blisko 70 milionów dolarów. Kurs ETH na ten moment po ostatnich wzrostach wynosi ponad 700 dolarów oscylując czasami w granicy 800 dolarów.

Jak inwestować w Ethereum?

Kryptowaluta ETH jest bardzo popularna na rynku, dlatego też, inwestorzy detaliczni mogą w nią inwestować za pośrednictwem giełdy lub rynku Forex. Jednakże, ogromną popularnością cieszy się wydobywanie tej kryptowaluty zważając na ogromną ilość dostępnych tokenów. To może jednak stwarzać ryzyko nasycenia rynku i w gwałtownych spadków w perspektywie długoterminowej. Na ten moment jednak, ETH jest bardzo silną kryptowalutą i jedną z najbardziej wartościowych walut cyfrowych w jakie możemy inwestować. Szacuje się, że w pierwszym kwartale 2018 roku jej wartość może przekroczyć 1000 dolarów.

Nasz komentarz na temat Ethereum

Wydaje się, że dla osób z dużym budżetem lepszym sposobem inwestowanie będzie wydobywanie cennej kryptowaluty. Na rynku pojawia się coraz więcej koparek dostosowanych właśnie do potrzeb kopania Ethereum. Ostatnie imponujące wzrosty pokazują jednak, że także inwestorzy detaliczni mogą liczyć na duże zmiany wartości. Jak każda kryptowaluta, Ethereum nie posiada nad sobą żadnego nadzoru finansowego, dlatego należy być ostrożnym i bardzo mądrze dysponować swoim kapitałem, aby nie narazić się na stratę wszystkich środków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *