Kolejne problemy dolara amerykańskiego?

O kiepskiej sytuacji amerykańskiej waluty pisaliśmy kilka dni temu w tym artykule. Aktualnie po długotrwałej fali spadków dolar ustabilizował się i wszedł w trend horyzontalny utrzymując swoją wartość w przedziale 3,50 – 3,55. Aktualna sytuacja może jednak sprawić, że kurs dolara ponownie zacznie spadać, a tym samym umocni wszelkie pary walutowe, w których walutą bazową są np: Euro, Funt szwajcarski czy Funt brytyjski.

Tym razem nie wydarzenia gospodarcze i polityczne, a czynniki naturalne związane z huraganem Irma. Żywioł szaleje niedaleko wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i niszczy wszystko na swojej drodze. Skutki huraganu dotknęły ostatnio Dominikanę, w której trwa wielkie sprzątanie po ogromnych szkodach jakie wyrządził żywioł. Huragan pochłonął już życie kilkunastu osób.

Irma nieubłaganie zbliża się do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Na Florydzie trwa ewakuacja ludności. Siła huraganu jest oceniana na czwartą kategorię oznaczającą duże niebezpieczeństwo. Wiatr dochodzi do prędkości 300km/h. Już teraz pewne jest, że huragan wyrządzi ogromne szkody także w Stanach Zjednoczonych. To niepokoi inwestorów, którzy przed końcem dzisiejszej sesji mogą zacząć dużą wyprzedaż swoich opcji, co spowoduje kolejne osłabienie dolara.

Huragan Irma dotrze do wybrzeża Stanów Zjednoczonych w późnych godzinach wieczornych czasu polskiego. Mamy nadzieję, że ciężka praca służb porządkowych na Florydzie sprawi, że Irma nie pochłonie już kolejnych ofiar. Straty materialne są niestety nieuniknione. Będziemy obserwować dalszy rozwój sytuacji i informować o bieżącej sytuacji dolara na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *