Jedno słowo wystarczyło by zyskać 394% wartości!

Notowana na brytyjskiej giełdzie spółka On-line Plc zajmuje się dostarczaniem inwestorom korzystnych informacji giełdowych, dzięki którym, można liczyć na spore zyski. Jedną akcję firmy jeszcze w ubiegłym tygodniu można było zakupić za około 15 pensów brytyjskich. Dziś, jej cena jest bliska 60 pensów. Wycena wartości spółki wzrosła o 394% w jeden dzień. To najwyższy jednodniowy wzrost na brytyjskiej giełdzie od 1996 roku.

A cała tajemnica sukcesu… w jednym słowie! Mianowicie, firma postanowiła zmienić nazwę swojej firmy na On-Line Blockchain Plc. Jak doskonale wiedzą miłośnicy kryptowalut, blockchain to nowoczesny system, który rewolucjonizuje sposób zawierania, rozliczania, a także zapisywania transakcji. System doskonale chroniony, którego nie da się złamać, ponieważ transakcje są ukrywane w kodowanych blokach w różnych miejscach sieci. Innymi słowy, nie istnieje możliwość by złamać informacje zapisane w jednym łańcuchu bloków.

Inwestorzy stwierdzili, że zmiana nazwy firmy sugeruje, że spółka zajmie się również technologią Blockchain, która z całą pewnością w niedalekiej przyszłości będzie źródłem sporych pieniędzy dla inwestorów. System jest bezpośrednio związany z kryptowalutami, a jego działanie może sprawić, że znane nam waluty cyfrowe bardzo zyskają na wartości. Jednak czy On-Line Blockchain Plc rzeczywiście planuje zająć się tą technologię?

Na to musimy poczekać. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeżeli był to jedynie chwyt marketingowy, spadek wartości akcji nastąpi jeszcze szybciej niż imponujący wzrost. Co więcej, zważając na spadek zaufania inwestorów, notowania spółki z pewnością byłyby dużo niższe niż przed zmianą nazwy. Tak ceniona marka jak On-Line Plc na pewno zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też, wydaje się, że spółka rzeczywiście planuje wdrożyć w swojej ofercie technologię Blockchain. Wielu inwestorów poszukuje najnowszych i wiarygodnych informacji na temat rozwoju tej technologii.

Co ciekawe, na podobne praktyki pozwalały sobie różne spółki w historii. Zazwyczaj powodowało to imponujące wzrosty jednak dalsza polityka firmy weryfikowała dalszą wartość. Jeżeli zmianie uległa jedynie nazwa, a w krótkiej przyszłości nie została ona poparta przez faktyczne działania spółki, wartość spadała w zawrotnym tempie do dużo niższego poziomu niż przed zmianą nazwy. Jest to oczywiście efekt utraty zaufania przez inwestorów, którzy zawiedli swoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *