Bitcoin rządzi na rynku – trend wzrostowy wciąż się utrzymuje

Któż mógł się tego spodziewać w roku 2009? Większość w pomyśle osoby o pseudonimie Satoshi Nakamato dopatrywała się wielkiego oszustwa. Niektórzy chętnie przystąpili do projektu z ciekawości, a teraz należą do bardzo zamożnych ludzi.

Bitcoiny, analogicznie do złota można było wydobywać. Tyle, ze kopalnią był Internet. Użytkownik za pośrednictwem sieci peer-to-peer udostępniał moc obliczeniową swojego komputera. Oczywiście, zwykły pecet to stanowczo za mało aby wydobyć spore ilości bitcoinów. Bogatsze osoby tworzyły ogromne pomieszczenia z kilkunastoma komputerami, które swoją mocą obliczeniową poszukiwały bitcoinów.

Teraz, „górnictwo” jest już bardzo mało efektywne. Wszystko za sprawą określonej liczby bitcoinów, które można było wydobyć. Co za tym idzie, ich kopalnie są już bardzo mocno przeczyszczone i coraz trudniej znaleźć tą cenną kryptowalutę. Co za tym idzie, wartość bitcoina z czasem rosła coraz bardziej, dochodząc do abstrakcyjnych poziomów, których w zasadzie nikt się nie spodziewał.
W tym miesiącu padł kolejny rekord. Jeden bitcoin jest obecnie warty ponad 4,200 dolarów. To ogromna suma. Wszystko za sprawą ogromnego popytu ze strony traderów, zwłaszcza japońskich. 2017 rok przyniósł nam prawie czterokrotny wzrost wartości bitcoina. A waluta wciąż idzie w górę i z całą pewnością trend ten utrzyma się jeszcze długo.

I cóż muszą czuć ci biedni ludzie, którzy jeszcze kilka lat temu sprzedawali bitcoiny za 100 dolarów żyjąc w przekonaniu, że robią świetny biznes. Po raz kolejny, rynek pokazuje nam, że kluczem do bogactwa jest przede wszystkim cierpliwość. Osoba dysponująca dzisiaj zaledwie 10 bitcoinami posiada w swoich rękach 42,000 dolarów. Jeszcze do końca tego roku, wartość bitcoina prawdopodobnie przekroczy próg 5,000 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *