Bitcoin powyżej 20,000zł – końca nie widać!

Wykresy wartości Bitcoina nie potrafią zachwycać. Najpopularniejsza kryptowaluta bije kolejne rekordy wartości. Jeszcze w czwartek przed południem, jeden Bitcoin był wart około 17,500zł. Jednak przed weekendem jego cena  zaczęła gwałtownie rosnąć. Dziś, w poniedziałek, Bitcoin jest wart już ponad 20,000zł. Analitycy nie widzą żadnych przeciwskazań do dalszych wzrostów.

I ma to swoje żelazne uzasadnienie w prawach rynku. Niewielka podaż, bowiem liczba Bitcoinów od samego początku była ograniczona, a także rosnący popyt na kryptowaluty, które stają się bardzo wygodnym środkiem płatności w Internecie. Choć w przypadku Bitcoina, jest to rosnący trend wykreowany przez samych inwestorów, którzy zakładają, że jego wartość wciąż będzie rosła. To przyciąga rzesze kolejnych traderów, którzy dostrzegają w tej walucie ogromny potencjał.

I trzeba przyznać, że niektóre osoby stały się dzięki tej kryptowalucie bardzo bogaci. Jeszcze trzy lata temu, jednego Bitcoina można było kupić za niecałe 1000zł. Na samym istnienia kryptowaluty, wielu inwestorów powtarzało, że to nie ma szans sukcesu. Nikt nie spodziewał się, że w roku 2017 wartość Bitcoina będzie dwudziestokrotnie wyższa i wciąż z impetem wściekłego byka będzie przeć na przód bijąc kolejne rekordy. W roku 2015 rzadkością nie były osoby, które posiadały na swoim koncie ponad 100 Bitcoinów. Na dzień dzisiejszy stałyby się milionerami.

Tyle tylko, że wiele osób wyprzedawało swoje Bitcoiny za kilkaset dolarów mając przeczucie robienia świetnego biznesu. Jak muszą się czuć teraz? Po raz kolejny sprawdza się stary, dobry scenariusz, o którym od wielu lat mówią najznamienitsi inwestorzy w historii. Dopiero na przestrzeni kilku lat jesteś w stanie zauważyć realną siłę inwestycji. Dziś wystarczy jeden rzut oka na wykresy prezentujące kursy Bitcoina na przestrzeni ostatnich trzech lat. Gwałtowny wzrost – korekta inwestorów sprzedających, kolejne wzrosty. Tendencja ta utrzymuje się do dzisiaj.

Gdzie jest koniec, w którym pompowany balon w końcu wystrzeli? Tego nie wie nikt, ale śmiało można przewidywać, że w balonie zostało jeszcze dużo miejsca. Być może nie jest on napompowany choćby w połowie. Jeżeli dalsze wzrosty się utrzymają, wartość Bitcoina do końca roku 2017 może skoczyć o kolejne 10-20%. A w perspektywie kolejnych trzech lat? Myślę, że nawet zwolennicy analizy fundamentalnej nie są w stanie z dużą dozą pewności przypisać Bitcoinowi jednego z określeń: przewartościowany / niedowartościowany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *